שגרת קורונה: כך חיינו ייראו בתקופה הקרובה

שגרת קורונה: כך חיינו ייראו בתקופה הקרובה

נגיף הקורונה שהגיע אלינו בחודשים האחרונים גרם לשינויים רבים בשגרת חיינו, פגע בכלכלה ובעסקים וגרם לאשפוזם ואף מותם של רבים. אנו נאלצים להתמודד עם השגרה החדשה שנכפתה עלינו, עד ליום המיוחל שבו תימצא תרופה או חיסון לנגיף. איך יראו חיינו בתקופה הקרובה, עד שנוכל לחזור לשגרה שהכרנו?

מה אנו יודעים עד כה על הנגיף?

בעוד המחקר על הנגיף ממשיך בכל יום, יש כבר מידע אמין שניתן להסתמך עליו. הנגיף עובר מאדם לאדם באמצעות נוזלים, כמו רוק מהתעטשות או שיעול, ואפילו דיבור. לאחר הגל הראשון של התפרצות הנגיף ברחבי הארץ, במהלכו נדבקו מעל 10,000 איש, חלה האטה בהתפשטותו. לאחרונה ניתן לראות עלייה בכמות החולים מקורונה לאחר החזרה לשגרה. הנגיף עלול לגרום לקשיי נשימה, כאבים, ולאחרונה דיווחו נדבקים כי הם איבדו את חוש הטעם והריח לתקופה מסוימת לאחר שנדבקו.

שמירה על מרחק חברתי

כדי להימנע מהדבקה של הנגיף, נצטרך לשמור על ריחוק חברתי מכל מי שסביבנו. ההמלצה היא להימנע מחיבוקים או לחיצות ידיים, להימנע ממגע עם אנשים זרים ולשמור על מרחק של 2 מטרים בין אדם לאדם במרחב הציבורי. כדאי גם לשמור על מרחק סביר מאנשים מבוגרים, שכן הם בקבוצת סיכון ועשויים להיפגע קשה יותר מהנגיף אם יידבקו.

שגרת קורונה - כך חיינו ייראו בתקופה הקרובה

עטיית מסכות

כדי להימנע מהפצת הנגיף, חובה לעטות מסכת פנים במרחב הציבורי. המסכה צריכה לכסות גם את האף וגם את הפה, וזאת כדי למנוע מצב שאדם מפיץ את הנגיף כשהוא מתעטש, משתעל או רק מדבר. מומלץ להחליף את המסכה לאחר כ-12 שעות או אם היא רטובה מרוק או זיעה. החל מאפריל החובה לעטות מסכה נאכפת כחלק מצו המחייב זאת, ואתם עלולים להיקנס אם תסתובבו ללא המסכה מחוץ לביתכם.

תורים ארוכים

מאחר וקיימת הגבלה על מספר האנשים שיכולים להימצא בתוך מקום אחד, צפו תורים בכניסה למקומות ציבוריים. זאת, יחד עם החובה לשמור מרחק של שני מטרים, עשויה למנוע את כניסתכם למבנים סגורים ולגרום לתורים ארוכים.

מדידת חום וחתימה על הצהרות בריאות

כמעט לכל מקום שתלכו, ידרשו מכם למדוד את טמפרטורת גופכם ולהצהיר על כך בטופס ייעודי. טמפרטורה מעל 38 מעלות עשויה להעיד על הידבקות בנגיף ותדליק נורת אזהרה לכל מקום שתלכו.

נופש  בארץ ובחו"ל

החזרה לשגרה מאפשרת למלונות ולצימרים בארץ לעבוד, תחת הגבלות והנחיות לשמירה על היגיינה. לעומת זאת, הטיסות עדיין לא חוזרות לשגרה, ואת החופשה שתכננתם בחו"ל יתכן שלא תוכלו להוציא לפועל. גם אם תוכלו לטוס למדינות מסוימות, יתכן שתצטרכו להתחייב במעמד חזרתכם לארץ לבידוד של 14 יום בבית.

אין ספק שנגיף הקורונה שינה את חיינו ואת המציאות שהתרגלנו אליה. בתקווה שהנגיף לא יחזור ויעלם מהעולם לעד, נמשיך את חיינו תוך נקיטת אמצעי הזהירות. רק בריאות!

 

 

סגירת תפריט
נגישות