דאודורנט ללא אלומיניום: יתרונות מול חסרונות

דאודורנט ללא אלומיניום: יתרונות מול חסרונות

במדינה חמה כמו שלנו, הדרישה לדאודורנטים גבוהה במיוחד. חברות רבות משווקות סוגים שונים של דאודורנטים, אבל רובם מכילים חומרים מזיקים, וביניהם מלחי אלומיניום. האם זה עוזר? האם זה מסוכן? הפרטים בכתבה הבאה.

למה יש אלומיניום בתוך הדאודורנט שלכם?

במרבית הדאודורנטים הקיימים היום, ישנם מלחי אלומיניום שתפקידם לחסום את הנקבוביות בעור. כאשר הנקבוביות נחסמות, הזיעה לא יכולה לצאת החוצה כחלק מהתהליך הטבעי של קירור הגוף. אם אתם מעוניינים להימנע מכך, השתמשו בדאודורנטים איכותיים ללא אלומיניום שאינם חוסמים את הנקבוביות ואינם פוגעים בפעולות הטבעיות של הגוף.

מה הם החסרונות של דאודורנט עם מלחי אלומיניום?

החיסרון הבולט ביותר הוא חסימת הנקבוביות שעלולה לגרום לדלקות ולתגובות אלרגיות. לנקבוביות תפקיד חשוב והוא לאפשר לעור לנשום, לפלוט החוצה נוזלים ולקרר את הגוף כשהטמפרטורה שלו עולה. במהלך השנים עלו תיאוריות שונות לגבי הקשר בין מלחי אלומיניום לבין מחלות שונות כמו סרטן השד ומחלות כליות, אך תיאוריות אלו עדיין לא הוכחו מחקרית.

דאודורנט ללא אלומיניום יתרונות מול חסרונות

 

האם יש לאלומיניום יתרונות?

יתכן ששימוש בדאודורנטים בהם יש מלחי אלומיניום ימנעו הפרשת זיעה לחלוטין וריחות לא נעימים. דאודורנטים אלו יפיצו ריח נעים יותר בעקבות חומרי הבישום שנמצאים בהם. מניעת הפרשת הזיעה תמנע גם רטיבות בבגדים לאורך היום, דבר שמפריע לאנשים רבים במהלך חיי היום יום שלהם. כל זאת על חשבון חסימת נקבוביות ופגיעה בתפקוד הגוף ובתהליכי הקירור הטבעיים שלו, דבר שעלול לפגוע בבריאותנו לטווח הארוך.

מדוע אנו מזיעים?

הזיעה נועדה לקרר את הגוף ולאפשר לעור להפריש נוזלים מבלוטות הזיעה. חוץ ממאמץ גופני או שהייה במזג אוויר חם, יש עוד דברים שעשויים להגביר את ההזעה. שינויים במצבי הרוח ובמצב הנפשי, כמו לחץ וחרדה, יכולים לגרום להזעה מוגברת. גם מאכלים מסוגים מסוימים כמו אוכל חריף יכולים לגרום לכם להזיע, ואפילו לשינויים בריח הזיעה במקרים מסוימים. בגדים מסוימים גם עלולים לגרום לכם להזיע, בעיקר אם החומר שממנו הם עשויים לא "נושם", כמו פוליאסטר.

מה אפשר לעשות נגד הזיעה?

מעבר לשימוש בדאודורנט ללא אלומיניום, כדאי לדעת איך להשתמש נכון בדאודורנט. מומלץ להימנע מלבישת בגדים שעשויים מחומרים לא "נושמים" בקיץ, אלא בבדים כמו כותנה או וויסקוזה. אם אתם סובלים מלחצים וחרדות, נסו למצוא את דרכי הטיפול וההרגעה הטובות ביותר עבורכם והתייעצו עם אנשי מקצוע במידת הצורך. אם אתם סובלים מהזעת יתר, כדאי לטפל בבעיה עם מומחים בתחום כדי לשפר את איכות חייכם. מומלץ להימנע ממאכלים שמגבירים הזעה ואת ריח הזיעה, כמו אוכל חריף או אלכוהול. השתדלו להימנע ככל האפשר משהייה ממושכת במזג אוויר חם, בעיקר בחודשי הקיץ החמים.

הזעה היא בעיה שממנה סובלים אנשים רבים, אך ניתן להתמודד איתה מבלי לפגוע במנגנון ההזעה הטבעי של הגוף, שאמור לשמור על בריאותנו.

 

 

סגירת תפריט
נגישות