כיצד תדעו כי חוויתם רשלנות רפואית?  

כיצד תדעו כי חוויתם רשלנות רפואית?   

כולנו סומכים על צוותי הרפואה, ולפעמים גם בעיניים עצומות. הרופאים, האחיות, הסניטרים ולמעשה כל עובד ועובדת במערכת הרפואה הציבורית והפרטית גם יחד, הם אלו שאמונים על בריאותינו ואנו מפקידים בידם מדי שנה את חיינו ואת החיים של היקרים לנו. במקרים הטובים יותר, לאחר הביקור אצל הרופא אנו מרגישים טוב יותר וזוכים למזור מהבעיות מהן סבלנו. למרבה הצער, ישנם גם מקרים בהם הטיפול הרפואי כלל לא עוזר ויש שהוא אף יכול להחמיר את המצב. מקרים כאלו קורים לרוב עקב רשלנות רפואית, ומה שרבים לא יודעים הוא שבמקרים רבים הם עצמם נפגעים עקב מצב של רשלנות רפואית. אם יש לכם חשד שזהו גם המקרה שלכם, כאן תוכלו למצוא כמה דברים המצביעים על כך ומומלץ להתייעץ בהחלט עם גורם מקצועי.

הבעיה הרפואית לא נפתרה

אם הגעתם להליך רפואי או כירורגי כלשהו, הרופא והצוות המטפל פרשו בפניכם את שלבי הטיפול, הובטח לכם כי הבעיה תיפתר ובסופו של דבר כלום לא השתנה, קיים סיכוי שהדבר קרה כתוצאה מרשלנות רפואית. נזקים שנגרמים כתוצאה מרשלנות רפואית עשויים לבוא לידי ביטוי לאחר זמן ארוך יחסית מהטיפול, וחשוב להקשיב לגוף שלכם ולראות האם הבעיה נפתרה, נשארה כפי שהייתה לפני הטיפול או החמירה.

כיצד תדעו כי חוויתם רשלנות רפואית

אתם סובלים מכאבים או בעיות לאחר הטיפול

במקרים מסוימים, אנשים מגיעים לטיפול רפואי או הליך כירורגי שמטרתו לפתור בעיה כלשהי ולאחריו סובלים מכאבים או תפקוד לקוי במערכות אחרות או איברים בגוף שאינם קשורים לטיפול המקורי. ישנם מקרים רבים בהם אנשים כלל לא מקשרים בין הכאבים או הבעיות שנוצרו לטיפול אותו הם קיבלו ולכן כלל לא ניגשים לבירור העניין. מומלץ להתייעץ עם גורם רפואי מוסמך על מנת להבין אם יש קשר בין תופעות מסוימות לטיפול שקיבלתם.

פוסט טראומה ונזקים נפשיים

לעתים, רשלנות רפואית איננה גורמת לבעיות הקשורות למהות הטיפול ובמקרים מסוימים הבעיות הן לא פיזיות כלל. מטופלים רבים סובלים מהפרעות דחק פוסט טראומטיות, חרדות, דיכאון וריחוק חברתי, הנובעות מטיפול רפואי מסוים אותו הם עברו. המצב הזה קורה לרוב כתוצאה מהליך כואב שנעשה בצורה לא נכונה, מיחס בלתי הולם מהרופא או אנשי הצוות האחרים או מטיפול תרופתי שגוי. אם אתם חשים כך, אל תהססו לבחון גם האפיק הזה.

הליך שאינו על פי הפרוטוקול

זכרו תמיד שלביצוע הליכים רפואיים יש פרוטוקולים ברורים, ולכל הליך ספציפי יש פרוטוקול משלו. בדקו את הפרוטוקול בנוגע לטיפול שעברתם וכך תוכלו להבין אם הוא נעשה בצורה נכונה על פי החוק. ישנם דברים בסיסיים ביותר שחשוב להכיר כמו זכות המטופל להיבדק עם אדם נוסף בחדר או חובתו של הרופא או האיש המקצוע להסביר בפירוט על התהליך הרפואי, על הטיפול התרופתי ועל סיכונים פוטנציאליים.

סגירת תפריט
נגישות