תרופות סבתא למחלות החורף

השילוב של הקור עם רוחות חזקות מהוות כר פורה למגוון רחב של מחלות חורף כמו שפעת, שיעול וחום. כיצד תוכלו להיעזר בתרופות טבעיות לצורך התגברות על המחלה? על כך – במדריך הבא.

זה הזמן להכיר את תרופות הסבתא הטובות ביותר לקראת החורף

החורף הישראלי הוא אומנם קצר, אולם הוא מביא עמו לצערנו לא מעט מקרי תחלואה. למעשה, אחת ממחלות החורף הנפוצות ביותר היא שפעת. מעבר לתרופות הקונבנציונליות, ניתן בהחלט להיעזר ברפואה מונעת בדמות תרופות סבתא. תרופות סבתא הן למעשה תרופות טבעיות אשר מסייעות באופן משמעותי לקיצור זמן ההחלמה מהמחלה כמו גם מחזקות את המערכת החיסונית של הגוף. לכן, לקראת החורף החלטנו להציג לכם את מיטב התרופות אשר מסייעות לכם בתהליך ומאפשרות לנהל אורח חיים בריא, גם כאשר הווירוסים משתוללים בחוץ.

בצל

תוכלו לקבל טיפים מעולים במאמר איך להיפטר מליחה בעבור טיפול בליחה, כאשר אחד הטיפולים הטובים ביותר נעשה באמצעות בצל. סובלים מדלקת? ובכן, זה הזמן להוציא מהמקרר את הבצל. הבצל ידוע ביכולת שלו לספוח נוזלים, ולכן הוא מסייע באופן משמעותי בעבור טיפול משלים בדלקות כמו גם ליחה. מומלץ להניח פרוסות בצל בסמוך למיטה לקראת השינה וכבר למחרת להרגיש הקלה משמעותית בתסמינים.

תרופות סבתא למחלות החורף

ג'ינג'ר

דלקות בגרון וכאב גרון נחשבים גם הם לאחת ממחלות החורף הנפוצות. ניתן לשלב בתפריט היומי שתייה של תה עם שורש ג'ינג'ר. מדובר בצמח אשר נעשה בו שימוש רחב בעיקר בתרבות המזרח, וזאת בשל הסגולות הייחודיות שלו אשר מאפשרות "לנקות" את הגרון ובהתאם לכך להתגבר על דלקות כמו גם כאבי גרון. הוא מהווה חלק מרפואה טבעית משלימה עבור שלל בעיות רפואיות ונחשב בעל סגולות רבות שבגללן הוא משולב במרבית הטיפולים הטבעיים.

קינמון

קינמון מהווה תרופת סבתא בעבור שיעול יבש. אם אתם סובלים משיעול, הרתיחו מים והוסיפו כפית של דבש ולאחר מכן הוסיפו את הקינמון בצורה הטבעית שלו, כאשר מומלץ להמתין לפחות חמש דקות כך שהקינמון יעבור חליטה. לקינמון תכונות אנטיבקטריאליות רבות שיוכלו לסייע בהתמודדות עם השיעול.

כוסברה

ניתן לנסות תרופת סבתא לצורך הורדה של חום. על מנת להשתמש בכוסברה כפי שצריך, יש לקצוץ אותה דק ולאחר מכן לסנן אותה. לאחר שנוצרה תערובת, השתמשו בבד גאזה ולאחר מכן הניחו את הרטייה על המצח והבטן, לפחות פעמיים ביום.

תאנים

לתוך כוס עם חלב הוסיפו שלושה תאנים לאחר שהם עברו ייבוש, וטחנו אותה באמצעות בלנדר. לאחר שאין גושים ניתן לשתות את החלב בשילוב של תאנים – מדובר בקומבינציה מצוינת אשר יכולה לסייע מאוד בעבור טיפול בשפעת.

שימוש בתרופות סבתא – לא מחליפות את תרופות המרשם

לסיכום, תרופות סבתא הן תרופות טבעיות שמהוות דרך טיפול טבעית ומשלימה להתמודדות עם בעיות רפואיות, אך זה לא מחליף את ההתייעצות עם הרופא והמילוי אחר הטיפול שהוא קובע עבור כל מטופל.

 

סגירת תפריט
נגישות