ממחר אני צמחוני: איך להרגיל את המשפחה לאורח חיים חדש?

ממחר אני צמחוני: איך להרגיל את המשפחה לאורח חיים חדש?

אחד האתגרים הגדולים של אדם כשהוא בוחר לשנות הרגלי תזונה בשלבים מסוימים בחיים ולהפוך לצמחוני (וזה לא משנה מאילו מניעים), הוא הרגע בו צריך לספר לעולם ובעיקר למשפחה הקרובה על ההחלטה. נכון, יש מקרים יותר מאתגרים ובשורות שעשויות להתקבל בצורה קשה יותר, אבל אתם תופתעו לדעת עד כמה זה יכול להיות משמעותי בעבור המשפחה. כמעט תמיד תמצאו את האמא שחושבת שעכשיו הילד יסבול מתת תזונה ולא יהיה לה מה לבשל לו, אבא שמקשר את השינוי בתזונה לדברים אחרים, אח שמפחד שעכשיו כל הבית יהפוך לצמחוני וכך הלאה. אם גם אתם נמצאים בסיטואציה הזו וחוששים קצת, דעו שאין צורך להסתיר ובטח שלא להגניב את השניצל אל הצלחת של האחים כשההורים לא רואים. הנה כמה רעיונות שיעזרו לכם להרגיל את בני המשפחה לאורח החיים החדש שלכם.

הציעו מתכונים ורעיונות לאוכל טעים משלכם

זה דבר אחד לבוא ולהגיד "אני צמחוני. מעכשיו תתאימו בבקשה את התפריט אליי, בהצלחה" ודבר אחר לגמרי לפנות אל המשפחה, לבשר להם שהחלטתם לוותר על בשר ולהראות להם הרבה מאד אלטרנטיבות נפלאות. קיימים מגוון מתכונים צמחוניים פשוט נהדרים וטעימים שגם חובבי הבשר הגדולים יוכלו להתחבר אליהם, וכך לפני הארוחה הבאה, תוכלו להציע להורים לבשל אותם לצד שאר המאכלים, כך שאף אחד לא ירגיש שנעשים ויתורים או פשרות, אלא שבסך הכול מבשלים עוד מאכלים בלי בשר שכולם יכולים להנות מהם.

צמחונות

הזמינו אותם לארוחה על טהרת הצמחונות

זוהי דרך פשוט מעולה וטבעית להראות להם שאפשר גם אחרת. הרעיון הוא לא ליצור איזשהו מאבק או תחושה של קושי, אלא להראות שיש אלטרנטיבות טעימות ומספקות לכל דבר. הזמינו את כל המשפחה לארוחה גדולה ומפנקת שאתם תכינו, בחרו את המתכונים והמאכלים הצמחוניים שאתם הכי אוהבים וכמובן תאמו מראש ציפיות וודאו שכולם יודעים כי מדובר בארוחה צמחונית. המטרה כאן היא לא להפוך את כל שאר המשפחה לצמחונים וזה כנראה לא יקרה אחרי הארוחה הזו, אבל רוב הסיכויים שמי שהרגיש לא בנוח עם ההחלטה שלכם קודם לכן, יהיה הרבה יותר פתוח, חיובי ומכיל כלפיה כעת.

הסבירו להם את המניעים שלכם

מעבר של בן משפחה לצמחונות או טבעונות צריכה להיות מלווה בהסברה ובמענה על שאלות. הסבירו האם בחרתם בכך כי אתם מרגישים כי הבריאות שלכם לא טובה בעקבות צריכת בשר, או שאתם מזדהים עם הסבל של בעלי החיים. תוכלו גם להראות להם מקרים במשפחות אחרות ואיך הן התמודדו עם הבחירה. כך או כך אלו מטרות נעלות והם יעזרו לקרובים שלכם שאוהבים אתכם ורוצים לתמוך בכם להבין מה הביא אתכם לבחירה הזאת. בסופו של דבר, זכרו כי זו הבחירה שלכם. אין צורך במאבק מול היקרים ללבכם. גם אם זה ייקח קצת זמן בסופו של דבר הם יבינו אתכם.

סגירת תפריט
נגישות