אבנר הייזלר מסביר: פוליסת ביטוח סיעודי חשובה בכל גיל

אבנר הייזלר מומחה בתחום הביטוחים, ועל כן חשוב לו להציג סוגיה חשובה שרבים לא מודעים לקיומה, או שיותר נכון רבים בוחרים להפנות את הראש לצד השני. כאשר מדובר בביטוח סיעודי, אנשים לא ממהרים לרכוש אחת, פשוט כי המחשבה שהם יתגלגלו אי פעם למצב סיעודי רחוקה מלהיות נעימה. עתה אם נוסיף את מוטיב הילדים למשוואה, נמצא שהמחשבה אפילו פחות נעימה. אף הורה אינו שש לחשוב כיצד הילד שלו יזדקק לסיוע משמעותי מדי יום. עם זאת, פה הייזלר מבקש לחדד שזוהי המהות של ביטוחים, לדאוג פעם אחת לסיטואציה עתידית לא רצויה, ובכך לסגור את הפינה – להדחיק את התרחיש. מדוע אם כן ביטוח סיעודי רלוונטי גם עבור ילדים? עברו על הדברים הבאים:

קצת שעושה הרבה

כפי שמתבהר מאותו ראיון של אבנר הייזלר בדה מרקר, החיים אינם צפויים, אך כאשר עומדים מול הזדמנויות, מוטב לאחוז בהן בשתי ידיים. את המסקנה הזו מבקש הייזלר ליישם גם בתחום הביטוחים הסיעודיים. הכוונה היא שכיום ניתן לבטח את המצב הכלכלי באמצעות רכישת פוליסה סיעודית, אם באופן פרטי ואם דרך קופת החולים, כאשר ההזדמנות היא המחיר הנמוך. כמו כן, ראוי לדעת שככול שמצטרפים בגיל יותר צעיר, כך בעת הצורך ערך הפיצוי יהיה יותר גבוה (דרך קופת החולים מגיל 19 הפרמיה החודשית מתייקרת). מכאן שאם רק בוחרים לעשות פוליסת ביטוח סיעודי עבור הילדים, הרי שלא רק נהנים משקט נפשי, אלא גם ממחיר נמוך. מדובר בקצת שעושה הרבה.

חושבים על טובת המשפחה

ראשית יש להצביע על העובדות. אין ספק שרוב האנשים שמוגדרים כסיעודיים הם אנשים מעל לגיל 65. עם זאת, בין היתר יש אחוזים נמוכים של ילדים שעונים על ההגדרה. אם באופן זמני ואם באופן ממושך. כאשר מדובר בתרחיש ממושך, הרי שאז ההוצאות הכספיות הן משמעותיות. מדובר בהוצאות שבקלות עשויות למוטט כלכלית, במיוחד אם המצב הסיעודי קבוע. כאשר זה קורה קושי כספי נכנס למשוואה – כל המשפחה נפגעת. מכאן שאולי לא ניתן לשלוט על המצב הרפואי של הילדים, אך כן ניתן לשלוט על המצב הכלכלי של המשפחה, וזאת באמצעות פוליסת ביטוח סיעודית שרוכשים עבור הילדים עוד בהיותם קטנים.

אבנר הייזלר מסביר: פוליסת ביטוח סיעודי חשובה בכל גיל

דרך הקופה או באופן פרטי?

אז היכן מומלץ לעשות ביטוח סיעודי עבור ילדים? ובכן ראשית נציין שדרך החברות הפרטיות הביטוח מתאפשר רק מגיל 3, כיוון שעד אז בכול מקרה הילד נחשב כסיעודי, פשוט כי מטעמי גיל הוא זקוק לעזרה באופן שוטף. מה לגבי ביטוח סיעודי לילדים דרך קופות החולים? ובכן במקרה זה הביטוח ניתן בחינם עד לגיל 18 – שווה! עם זאת, ביטוח דרך הקופה לרוב מכסה רק עד כ6 שנים. במקביל, אם בוחרים לבצע ביטוח דרך החברות הפרטיות, הרי שאז ניתן לרכוש כיסוי לכל החיים.

על ערכי סילוק שמעתם?

לסיכום נבהיר מדוע ביטוח סיעודי מוטב לסגור כבר מגיל צעיר. ובכן כאשר מדובר בפרמיה פרטית, המחיר אינו רק קבוע, אלא גם תלוי בגיל ההצטרפות. כמו כן, קיים יתרון נוסף – ערכי סילוק, ופה אנו מבקשים להסביר. הרעיון הוא שניתן לשלם את הפרמיה למשך כמה שנים, ולאחר תקופה מסוימת (נגיד לאחר 15 שנה) לחדול. פה הילד (שבינתיים גדל) זוכה ליהנות מהזכויות שנצברו עבורו במהלך השנים ע"י ההורים, כלומר בעת הצורך חברת הביטוח כן תשלם פיצוי משמעותי (אם כי חלקי), גם לאחר שההורים חדלו מלשלם. לסיכום נציין שפוליסת ביטוח סיעודי בהחלט חשובה בכל גיל, רק צריך למצוא את הפוליסה הנכונה.

סגירת תפריט
נגישות