יוקר המחיה: לרכוש, להתחדש ולא להתרושש

יוקר המחיה: לרכוש, להתחדש ולא להתרושש

אנחנו מבזבזים לא מעט כסף במהלך החיים, לעיתים מדובר בהוצאות חיוניות ולעיתים במותרות. כך או כך, נדמה שהכל בישראל יקר, ולא כולנו מצליחים לעמוד בכל ההוצאות הללו. נכון, לעיתים אנחנו רוכשים בשביל הנפש, בשביל הצורך להתחדש ולא בהכרח מתוך צורך, וגם במקרים שכאלה חשוב לבצע בחירות מושכלות ולו כדי שתוכלו לחסוך כמה שיותר כסף. איך עושים זאת? הנה כמה טיפים שכדאי לאמץ.

לעולם אל תרכשו במחיר מלא

מניסיון העבר, ידוע כי כמעט תמיד יש מבצעים, אמנם לא על כל המוצרים בחנות, אך בהחלט ניתן לרכוש את המוצר הרצוי במחיר מבצע (גם אם זה בסוף העונה). לעולם אל תשלמו מחיר מלא על פריט, ולו כי סביר להניח שבשלב מסוים העונה, הוא יהיה חלק ממבצע מסוים, בין אם אלה מבצעים כלליים כמו קנה ב400 ושלם 250, או מבצע הכולל הנחה על הפריט השני, ובין אם מבצעים ממוקדים לפריטים עצמם.

בכל מקרה, תכננו היטב את הרכישות שלכם והמתינו למבצעים משתלמים. נסו להימנע מרכישות אימפולסיביות ורגשיות (ואם זה קורה – העדיפו לרכוש מוצרים קטנים בעלויות מינימליות).

לא חייבים מותגים

מי אמר שחייבים לרכוש מותגים מובילים? למשל לכל סופר יש את מותג הבית, המציע מוצר זהה במחיר זול יותר. גם בעולם האופנה ניתן לרכוש פריטים שאינם משויכים למותג מסוים, ובכך לחסוך אלפי שקלים בשנה.

השתמשו בתווי קנייה

מי מכם שעובדים כשכירים במקום עבודה, וודאי מקבלים מידי חצי שנה תווי קנייה לחנויות שונות. נכון, זה מאפשר לנו לרכוש פריטים ייחודיים שאולי לא היינו רוכשים לולא התווים, אך עם זאת, חשוב לדעת כיצד לרכוש על מנת לבצע את הרכישה המוצלחת ביותר. תחילה, בררו מבעוד מועד אם ניתן לשלם עם התווים גם על מוצרים במבצע, ואם כך הדבר – המתינו לסיילים, ואל תרכשו במחיר מלא.

בדקו חשבוניות וכרטיסי אשראי

לעיתים אנחנו משלמים על שירותים שונים, וכלל לא מודעים לכך, החל מתוסף לטלפון הנייד ועד לשירותי SMS מהבנק. עברו על החשבוניות שלכם ונסו להבין בדיוק על מה אתם משלמים. כמו כן, כדאי לוודא מול חברת הפנסיה מהו הסכום שנגבה מכם לטובת דמי הניהול. אם אתם משלמים 6%, דעו כי מדובר בסכום המקסימלי, ופנו אל חברת הביטוח כדי לנסות להוריד את המחיר.

עשו זאת בעצמכם

לאחרונה, טרנד ה DIY כבש את העולם, וזה בהחלט לא מפתיע, כי לא רק שמדובר בפעילות מהנה ובזמן איכות, אלא שזוהי פעילות שעשויה לחסוך לכם לא מעט כסף. שיפוץ רהיטים יכול להיות דבר נהדר למי שמעוניין לעצב את הדירה מחדש, אך מבקש לחסוך בעלויות העיצוב, כמו כן, ניתן להוזיל את עלויות החתונה באמצעות עיצובים עצמאיים, כך במקום לשלם למעצב אלפי שקלים, תוכלו לרכוש בחנויות זולות את הפריטים הנחוצים לכם ולעצב את האולם בעצמכם.

פעילויות חינמיות לילדים

חופשים, חגים וסופי שבוע הם בין שואבי הכסף הגדולים ביותר של ההורים, ולו כי יש לקחת את הילדים לפעילויות שונות שעולות לא מעט כסף. כיצד חוסכים? בוחרים בפעילויות חינמיות, בהצגות מטעם העיריה, ויוצאים לפעילות חווייתית בטבע. מומלץ לעקוב אחרי עמודי הפייסבוק הרלוונטיים על מנת להישאר מעודכנים בכל הפעילויות שמתקיימות בעירכם.

 

אמנם יש לנו לא מעט הוצאות, אך בהחלט ניתן לבצע רכישות מושכלות ולצמצם את כמות ההוצאות החודשית. בהצלחה.

קראו גם: חוק הגנת הצרכן: דברים שכדאי לדעת

סגירת תפריט
נגישות