האם מומלץ להשקיע בנכסים במהלך משבר הקורונה?

האם מומלץ להשקיע בנכסים במהלך משבר הקורונה?

באופן טבעי שוק הנדל"ן הוא שוק מורכב ולפני שקונים או מוכרים נכס, רצוי מאד להבין את כללי המשחק ולדעת האם ההשקעה היא כדאית או לא. בשנת 2019, לצד כל המשתנים לרכישה והשקעה בנכסים, נכנסה למגרש שחקנית משמעותית מאד שנקראת מגיפת הקורונה, והיא גרמה לשינוי של ממש בכל השוק הזה. מצד אחד, אנשים שניסו למכור נכסים בתקופת משבר הקורונה גילו קשיים כשמהצד השני כמובן היו הרוכשים הפוטנציאליים שפתאום הורידו רגל מהגז וכבר לא מיהרו לרכוש נכסים כל כך מהר בקלות. מכל מקום נשמעה שאלת מיליון הדולר (ולפעמים יותר) – האם שווה להשקיע בנכסים דווקא בתקופת הקורונה? ובכן, כמובן שלא מדובר תמיד בעניין חד משמעי, אבל אנחנו כאן כדי להגיד לכם שבגדול, אין זמן יותר טוב להשקעה בנכסים יותר מתקופת משבר הקורונה. למה? בואו נדבר על כמה סיבות חשובות לכך.

הרבה נכסים, הרבה היצע

מה קורה כשהרבה מאד בעלי דירות לא מצליחים למכור את הנכס שלהם? ובכן, השוק פשוט מוצף בנכסים שווים, הרבה יותר מבדרך כלל, במיוחד באזורים מבוקשים כמו תל אביב. משרד תיווך תל אביב יוכל לסייע באיתור נכסים פוטנציאליים וכל שיישאר לכם לעשות הוא רק לבחור מתוך ההיצע הגדול שנותר לפתע. במובן הזה, משבר הקורונה הוא הזמן הטוב ביותר למצוא סוף סוף את הנכס שחלמתם עליו ושעד כה פשוט לא היה זמין.

האם כדאי להשקיע בנכסים במהלך משבר הקורונה

המחירים צונחים אבל הישארו על המשמר

עוד תופעה שמתרחשת כאשר בעלי נכסים רבים לא מצליחים למכור אותם, היא ירידה חדה מאד במחירים. בתקופת הקורונה, מחירי נכסים רבים ירדו בצורה משמעותית ובמקרים ספציפיים גם בעשרות אחוזים. עם זאת, לא ברור כיצד משבר הקורונה ישפיע על ענף הבנייה ומחירי הדירות בטווח הארוך, ולכן מומלץ להישאר עם היד על הדופק, לעקוב אחר מחירים, להתייעץ עם מומחים ולנצל הזדמנויות במקרה ותיתקלו באחת.

המשכנתאות נמוכות ומשתלמות

לא רק בעלי הנכסים נכנסו לסחרחרה בעקבות משבר הקורונה העולמי, גם הבנקים מצאו את עצמם בהפסדים בעקבות משבר הקורונה וההשלכות שלו על הכלכלה העולמית. בדיוק בגלל זה בתקופה הזאת אפשר למצוא הצעות מצוינות למשכנתא עם ריביות נמוכות יחסית למה שתמצאו בדרך כלל. אגב, הכי מומלץ לקבוע פגישות בכמה וכמה בנקים, לקבל הצעות מכולם ופשוט להתמקח לאחר מכן.

מתי לא להשקיע?

אם אתם בעלים של נכס בעל שווי שוק מסוים, ואתם יודעים שבזכות המיקום שלו והאיכות שלו הוא שווה סכום רב של כסף, לא כדאי למהר ולהתפשר ולמכור אותו במחיר נמוך יותר ממה שתוכלו לקבל עליו בעתיד. יכול להיות ואפילו סביר ביותר כי משבר הקורונה ייתן את אותותיו על העולם עוד זמן מה, אבל אם יש לכם פנינה ביד, ממש לא כדאי למהר ולוותר עליה. יש דרכים רבות לרתום את המשבר להצלחה ומכירה של נכס יקר במחיר נמוך היא לא אחת מהן.

 

סגירת תפריט
נגישות