טיפוח טבעי: סודות היופי של הטבע

טיפוח טבעי: סודות היופי של הטבע

בשנה האחרונה נשים רבות וויתרו על מוצרי הטיפוח השונים, ובחרו בדרכים טבעיות לטפח את עורן. נשמע מסקרן? ובכן מסתבר שלטבע יש לא מעט מוצרים נהדרים להעניק לנו, ולא רק שמדובר בטיפוח בריא יותר, הוא גם זול ביחס למוצרים הנמכרים בתעשייה.

להשתמש במשאבי הטבע

הטבע העניק לנו לא מעט אוצרות, כשבין היתר ניתן למצוא שלל מוצרים מצוינים שתורמים לטיפוח העור באופן ניכר. אם אתן מעוניינות להפסיק את השימוש במוצרי הטיפוח הכימיים, ולוותר על רכיבים כמו פראבן, מלחים או SLS, טוב תעשו אם תעברו לשיטת הטיפוח הטבעי, גם אם לא באופן מלא. במאמר שלפניכם נדון בנושא ונסקור כמה מוצרים שכל אחת חייבת לנסות. שנתחיל?

שמן קוקוס

נכון, שמן קוקוס קיבל מקום של כבוד בעולם הטיפוח, ולו כי הוא מצוין עבור כמה וכמה שימושים. מדובר בשמן צמחי וטבעי, וכשהוא מופק בכבישה קרה, הוא שומר על רכיביו החיוניים והטובים. ניתן לרכוש שמן קוקוס בבתי הטבע, ברשתות הפארם ובסופרים, כך שהוא נגיש ואף שווה לכל כיס.

בין מכלול השימושים המצוינים של שמן הקוקוס, ניתן למנות כמה בולטים:

מסיר איפור

ניתן להסיר את האיפור באופן יסודי באמצעות מעט שמן קוקוס על צמר גפן. כמו כן, שמן הקוקוס מנקה את הפנים ומזין את העור ברכיבים חיוניים התורמים לו מאוד.

מסיכה לשיער

לא מעט נשים משתמשות בשמן קוקוס כדי לרכך את שיערן. כמו כן, יש מי שבוחרות להשתמש בשמן כקרם לשיער. שימו לב שמוטב שלא להיחשף עם השמן לשמש, ואף רצוי להשתמש בו כקרם לשיער רק בימי החורף.

קרם גוף

בחורף, השמן הופך למוצק, ומאפשר לנו להשתמש בו כקרם גוף לכל דבר. מי שריח הקוקוס לא נעים לה במיוחד, תוכל להוסיף כמה טיפות של שמן אתרי עדין. עם זאת, חשוב לומר שריח הקוקוס דומיננטי, כך שאם אינכן אוהבות את הריח, מוטב שתשתמשו בשמן אחר.

טיפוח טבעי

חמאת שיאה

חמאת שיאה היא בין המוצרים המצוינים ביותר עבור כל אחת. היא סמיכה ועל כן נהדרת לרקיחת חמאות גוף וקרמים לפנים. כמו כן, היא נטולת ריח, ועל כן ניתן להוסיף לה כמה טיפות של שמן אתרי בריח המועדף עליכן.

שמן שקדים

לא הרבה יודעות אך שמן שקדים הוא אנטי אייג'ינג טבעי, ומומלץ למרוח אותו מתחת לעיניים במהלך הלילה. מלבד זאת, מדובר בשמן נהדר שמסייע להתגמשות העור, כך שנשים בהריון יכולות למרוח אותו באופן קבוע ולהימנע מסימני מתיחה בעתיד. כמובן שמדובר בתוצאה אינדיווידואלית, אך תמיד שווה וכדאי לנסות.

פילינג גוף טבעי

אם עד כה רכשתן בחנויות הטיפוח פילינג גוף במחירים גבוהים, תשמחו לשמוע שניתן לרקוח פילינג באופן ביתי ובקלות. מה שתצטרכו זה מלח גס, שמנים צמחיים (כמו שמן קוקוס, שמן חוחובה, שמן נבט החיטה וכו'), וכמה טיפות של שמן אתרי בריח שמוצא חן בעיניכם.

 

אין ספק שעולם הטיפוח השתנה מקצה לקצה, ובשורת הטיפוח הטבעי הביאה עמה שלל מוצרים והתנסויות חדשות. חשוב לומר שכיום ניתן למצוא בעלי עסקים מעולם הקוסמטיקה שמוכרים מוצרים טבעיים, אך תמיד טוב להשתמש ברכיבים הטבעיים עצמם, ולהזין את העור באוצרות שקיבלנו מאמא טבע.

סגירת תפריט
נגישות