כמה עולה הליך משפטי בישראל?

עלותו של הליך משפטי בישראל משתנה בהתאם למספר פרמטרים. אם אתם מתכננים להגיש תביעה או לעבור הליך, להלן העלויות הכרוכות.

עלויות הליך משפטי בישראל: כל מה שרציתם לדעת וחששתם לשאול

הליך משפטי במדינת ישראל מחייב מהתובע לשלם סכומי כסף לא קטנים, כאשר הסכום עצמו משתנה בהתאם לסוג השירות הנדרש. ראשית כל, יש לקחת בחשבון כי כל הליך משפטי לרוב מחייב ייצוג מצד עורך דין, כאשר עורכי הדין גובים תשלום נוסף בעבור שעות העבודה. אם אכן זכיתם בתיק, עורך הדין יתחלק איתכם ברווחים בהתאם לעמלה עליה אתם חותמים במעמד חתימת החוזה, ולכן חשוב לקרוא גם את האותיות הקטנות. נוסף לכך, לעיתים נדרש לבצע הליך משפטי גם בישראל וגם בחו"ל, כולל הליכים משפטיים כמו לדוגמא אישור מסמך ירושה. בשל כך נדרש לקבל שירותי נוטריון. מדובר בשירות הניתן דרך עורך דין אשר הוסמך לחתום ולאשר על מסמכים, כולל מתן ייפויי כוח כמו גם חתימה על תצהירים משפטיים. ומומלץ לבחון מראש את מחירון נוטריון בכדי שתוכלו לדעת מהו המחיר אותו תידרשו לשלם בעבור השירות. את השירות ניתן לקבל אונליין, ומבלי לצאת מהבית. למעשה, כל שעליכם לעשות הוא להעלות את המסמכים הרלוונטיים לאתר הרשמי של הנוטריון ולאחר זמן קצר לקבל אותם כאשר הם מוכנים, חתומים ומתורגמים.

הליך משפטי – לא תמיד משתלם כלכלית

לעיתים, הליך משפטי יכול להימנע באמצעות הליך של גישור, כמו לדוגמא במקרה של תהליך גירושין. בתי המשפט נוטים להעביר את התיקים מההליך המשפטי להליך גישור, לא רק בשל העומס המוטל אלא גם מתוך הבנה כי מדובר בתהליך יקר העשוי להגיע לעשרות ולעיתים מאות אלפי שקלים בעבור שכר עורכי דין ושכר טרחה. בשל כך, תמיד עדיף לשוחח עם עורך הדין ולבחון מהן החלופות העומדות בפניכם, כל זאת בכדי שתוכלו להימנע מהוצאה כספית אדירה. שימו לב כי לא כל הליך ניתן לעבור דרך גישור, אלא רק במקרים מסוימים. בכל מקרה של ייצוג מצד עורך דין תידרשו לשלם בין 250-1,000 ₪ בעבור שעה אחת, תלוי במוניטין ובניסיון של עורך הדין באותו התחום. ככל שעורך הדין מנוסה יותר – כך יעלה המחיר.

האם ניתן לדעת מראש מהו סכום התשלום?

מאחר והליכים משפטיים מתקיימים במדינת ישראל באופן תדיר, ניתן בהחלט לשוחח עם חברים, בני משפחה ועמיתים לעבודה לגבי המחיר אותו שילמו בעבור הליך משפטי. שימו לב כי דווקא בתחום המשפטי עדיף שלא לחסוך, בשל העובדה כי לא פעם נדרשים לבצע הליכים מתקדמים לצורך מימוש האינטרסים האישיים שלכם. בשל כך, הקפידו לחתום על חוזה מסודר כמו גם להתרשם מהמחירון הקבוע בחוק, כאשר העלות משתנה בהתאם לטיב ההליך, הפעולות אותן נדרש לבצע ובמידת הצורך גם ייצוג בבית המשפט.

סגירת תפריט
נגישות