המדריך למאמצים המתחילים: מה עושים לאחר אימוץ כלב?

המדריך למאמצים המתחילים: מה עושים לאחר אימוץ כלב?

השבועיים הראשונים עם הכלב המאומץ מהווים שעת מבחן בעבורכם כמאמצים מתחילים, וזאת בשל תקופת ההסתגלות של הכלב בבית החדש. אם בדיוק אימצתם כלב ואתם מתלבטים מה לעשות, המדריך הבא הוא בדיוק בשבילכם.

כלב חדש בבית: כך תעבירו את תקופת ההסתגלות בצורה הטובה ביותר

הגעתו של כלב חדש לבית מהווה ללא ספק רגע מרגש אך גם מלחיץ, בעיקר בעבור מי אשר אינו אימץ בעבר ונתקל באתגר חדש: כיצד להעניק לכלב תחושה נעימה ובטוחה בימיו הראשונים בביתו החדש. ראשית כל, לאחר הגעתו של הכלב לבית חשוב לתאם תור לווטרינר העירוני לצורך בדיקה גופנית של הכלב, תיאום של חיסונים תקופתיים ובעת הצורך גם קביעת תור לצורך סירוס/עיקור הכלב. לרוב, מדובר בפגישת ייעוץ ללא עלות אולם ההמלצה שלנו היא לרכוש בעבור הכלב ביטוח שנתי, כך שתוכלו לספק בעבורו מערך רפואי זמין לצורך שמירה על בריאותו. שימו לב כי בשנה הראשונה לחייו של הכלב נדרש לבצע מספר גדול של חיסונים, ולכן ביטוח שנתי מהווה דרך מצוינת לחיסכון בעלויות – בשל העובדה כי החיסונים כלולים במחיר. בשלב השני, צריך לתת את הדגש לגבי גילו של הכלב. אם מדובר בגור, נדרש לבצע רכישה של כלוב אילוף כמו גם ציוד לכלב הכולל בין היתר אוכל מותאם אישית לגילו, קערה של אוכל ומים וכן רצועה וקולר.  ב-unimal אביזרים לכלבים תמצאו כל מה שכלב צריך, כאשר את ההזמנה ניתן לבצע אונליין, ובכך לחסוך זמן ומאמץ.

מה לעשות עם הכלב בימיו הראשונים בבית?

השבועיים הראשונים בבית החדש הם מלחיצים בעבור כל כלב, ולכן לא פעם הכלב מגלה התנהגות תוקפנית, בריחת צרכים או חוסר תאבון. חשוב להעניק לכלב תחושה של ביטחון, אך גם סמכות. הקפידו להוריד את הכלב לפחות שלוש פעמיים ביום, כאשר כל טיול נמשך בין 20 דק' ועד חצי שעה. כאשר הכלב מבצע את צרכיו, תנו לו חטיף כדי לעודד אותו ולהרגיל אותו לעשיית צרכים בחוץ. שימו לב כי הכלב חייב להיות קשור ברצועה לכל אורך הטיול, כאשר כלבים המוגדרים כמסוכנים ע"פ חוק מחויבים בעטייה של מחסום.

אילוף הכלב – עוד בשלבים הראשונים

גם אם אימצתם כלב מחונך או גור, חשוב להתחיל את פעולת האילוף מוקדם ככל האפשר. ניתן ליצור קשר עם מאלף כלבים מוסמך בעבור הדרכה פרטנית, או ללמוד דרך מדריכים באינטרנט. הקפידו להעניק לכלב גבולות עוד בימים הראשונים אך גם במקביל להעניק הרבה חום ואהבה. מטרת האילוף היא לשפר את התקשורת, כך שהכלב יציית לכם. שימו לב כי כלבים חדשים נוטים לברוח מהבית בשל החרדה, ולכן הקפידו שכל יציאה מהבית מתבצעת כאשר הדלת סגורה למחצה וכי אתם שומרים על קשר עין איתו.

סגירת תפריט
נגישות