ד"ר ויינשטיין מאמין: אין סיבה יותר לפחד מרופא השיניים

בעידן שבו אנו חיים ישנה מודעות גוברת למחלות נפש, כאשר פוביה היא בהחלט אחת המחלות היותר שכיחות. פוביה יכולה להיות מנחשים, מחושך, ממקומות סגורים ובאופן עקרוני מאינספור דברים, ופה אנו מבקשים לדבר על פוביה מרופא השיניים. תוהים אם גם אתם נכנסים למשוואה? ובכן פוביה מוגדרת כפחד מאלמנט מסוים שמוביל להתקף פאניקה, כך שהפחד מונע מגע עם האובייקט באופן שפוגע באיכות החיים. מכאן שאם מאוד חוששים מרופא השיניים ברמה שהפחד מסכל טיפולים נחוצים, הרי שבהחלט ייתכן שאתם נמנים עם אותה קבוצת אנשים שמאפשרת לפחד לפגוע באיכות השיניים והחניכיים.

כל מטופל והחשש שלו

אנשים רבים חווים פוביה מרופא השיניים בעקבות שלל סיבות: בעקבות התנסות לא נעימה, סרט מפחיד, תחושת חוסר אונים כללית שמאפיינת את הטיפול, סיפורים של אנשים ואפילו בעקבות המראה של מכשירי הטיפול. מכאן שלא מעט אנשים חוששים מרופא השיניים ברמה שהם ממש נמנעים מהטיפולים, סיטואציה שבקלות מדרדרת מגוון מצבים. כך למשל לו אדם היה מגיע לרופא השיניים עם הופעת המיחוש הראשוני, הוא היה עשוי לחזור הביתה עם סתימה פשוטה, אך כיוון שבחר להתעלם ולדחות את ההגעה לרופא השיניים, הוא מגיע למצב שעליו לעשות עקירה והשתלה של שן חדשה. מה אם כן עושים? בתור התחלה בקרו באתר של ד"ר וינשטיין!

אמצעי הטכנולוגיה המתקדמים ביותר

ד"ר איתן וינשטיין הוא רופא שיניים שמתמחה בתחום ההרדמה, מתוך רגישות לפחדים הנלווים של המטופלים. הוא מנהל מרפאה מקצועית ומצליחה שנעזרת במיטב אמצעי הטכנולוגיה המתקדמים ביותר, וזאת מתוך חיבור לגישה חדשנית ומעקב צמוד אחר השינויים והחידושים בתחום. אינספור מטופלים זכו לעבור אצלו טיפולי שיניים מורכבים באופן פשוט ונינוח, וזאת הודות לשיטות טשטוש והרדמה – שיטות יעילות וחשוב מכל בטוחות.

מחיסרון ליתרון

ד"ר איתן וינשטיין לקח את הפחד של המטופלים והפך אותו ליתרון. המודעות לפחד הובילה להתמחות בטיפולי הרדמה וטשטוש, ניסיון שהוכיח שעבור אינספור טיפולי שיניים פעולות אלו לא פחות מחיוניות. בכוחן לקצר מהלכים, למזער תופעות לוואי, לסייע לגוף להתמודד על הליך ההחלמה ולעיתים הן גם מובילות למזעור ההוצאות. מכאן שטיפולי שיניים בהרדמה מלאה לא פעם נמצאים כעדיפים, ועל כן מהווים פרמטר מרכזי שיש לקחת בחשבון כאשר רופא השיניים משכלל את סך הנתונים על מנת להעניק לכל מטופל ומטופל את הטיפול הטוב ביותר.

מלבד הרדמה – שיטות נוספות

לצד הרדמה מלאה, טוב להכיר שקיימים כלים מסייעים נוספים. ראשית יש לדעת שכיום שיטות הטיפול מאוד מתקדמות, כך שסך הטיפולים יותר ממוקדים, קצרים, יעילים ופחות כואבים. בין היתר קיימים חומרי אלחוש, ואף ניתן לעקוף את אלמנט הזריקה, אלמנט שמהווה עבור רבים מוקד חשש מהותי. פה ניתן להיעזר בגז צחוק שידוע בהשפעה מידית (מייצר תחושת רוגע מבלי לפגוע בתחושת ההכרה) ואף קיימים חומרים נוספים, כגון ספרי או משחה שמייצרים תחושת אלחוש, וכמובן שמונעים את הצורך להתעמת עם מראה המזרק ורגע הדקירה. באופן כללי ראוי לדעת שכיום סך האלמנטים יותר משוכללים (המכשור מתקדם ומונע רעשי רקע בעיתיים), כך שאפילו רעש המקדח אינו מאיים כבעבר.

הכול מתחיל בגישה

לבסוף נציין שכיום התחום מאוד מתקדם ויותר מכל ישנה מודעות. רופאי שיניים מודעים לכך ש10% מהציבור חושש מרופאי שיניים ועל כן משלבים בין גישה מכילה וסובלנית לבין ציוד תומך ומסייע. השורה התחתונה היא שכיום המודעות מובילה למענה, אם כי הטיפול הטוב ביותר הוא לדחוף אנשים להגיע לכמה שיותר טיפולים משמרים, כך שפחות יזדקקו לטיפולים משמעותיים. עדיין חוששים? נראה שטרם הגעתם לרופא הנכון.

סגירת תפריט
נגישות