מדריך: שימוש בקנאביס למטרות רפואיות

מדריך: שימוש בקנאביס למטרות רפואיות

נכון, נדמה כי היום הפך השימוש לקנאביס בעיקר לתחביב ברחבי העולם. יותר ויותר אנשים צורכים אותו למטרות פנאי בלבד ונהנים מתחושת האופוריה שהוא מעניק. בדיוק בגלל זה קל מאד לשכוח כי לקנאביס סגולות רפואיות רבות וכי מקל ומסייע במגוון רחב מאד של בעיות רפואיות ומביא מזור לשלל תסמינים כאלה ואחרים. בעבור מי שסובל מכאבים כרוניים כתוצאה מתאונה, ניתוח או מחלה כלשהי, או שסובל ממחלות אלה ואחרות, לא מן הנמנע כי הקנאביס יכול לסייע רבות. עם זאת, חשוב לדעת לעשות את זה בצורה חכמה ומושכלת, לא לעשות זאת כאשר אין צורך ובעיקר לעשות זאת בדרך בה לא נוצרת תלות בשימוש. הנה מדריך מקוצר אך מקיף לשימוש בקנאביס למטרות רפואיות.

הבינו בדיוק במה עוזר שימוש בקנאביס

ככל שהקנאביס הופך לפופולרי יותר, כך מתרבות השמועות והמיתוסים סביבו במיוחד בפן הרפואי. מכל מקום אנשים מכריזים כי קנאביס יכול לרפא מחלות חשוכות מרפא ולהביא מזור לכל צרה. זה כמובן לא נכון וחשוב לדעת את זה. זני קנאביס מסוימים, מסייעים ומקלים באופני צריכה שונים בבעיות ספציפיות. תוכלו למצוא באתר good-stuff מידע נוסף על זנים ועל דרכי צריכה מומלצות ולפני שתתחילו בשימוש למטרות רפואיות, הבינו בדיוק אם וכיצד יכול הקנאביס לסייע במקרה הייחודי שלכם.

קנאביס - למטרות רפואיות

הבינו מה החלופות שלכם

ישנם מצבים בהם הקנאביס הוא הדבר היחיד שיכול להועיל. עם זאת, ברוב המקרים ישנן אלטרנטיבות שהן גרועות מקנאביס או שהן לחלוטין עדיפות ממנו. כך למשל אם אתם סובלים מכאבים כרוניים והאופציות שלכם הם קנאביס או משככי כאבים חזקים וממכרים, כנראה שהשימוש בקנאביס עדיף לחלוטין בעבורכם. מצד שני, אם אתם סובלים מכאב בעקבות פציעה נניח, ומספר גורמים הבטיחו לכם שפיזיותרפיה יכולה להעלים את הכאב, רצוי שתעשו זאת לפני שתתחילו בכל טיפול תרופתי שהוא.

התייעצו עם הרופא

זכרו שהקנאביס בשימוש רפואי, נחשב בעיניי החוק ובעיניי הרפואה המערבית כתרופה לכל דבר ועניין. על כן, החובה שלכם לפני תחילת השימוש היא להיוועץ ברופא על היעילות בטיפול אצלכם. ניתן לקבל כמובן כמה חוות דעת ובמידה והרופאים חושבים שקנאביס יכול לסייע לכם, הם כבר ישמחו לכוון אתכם וללוות אתכם בכל שלבי התהליך.

חפשו זן מתאים לכם

אם כבר קיבלתם אישור לשימוש רפואי זה נהדר, אך חשוב שלא למהר ולצרוך כל סוג קנאביס שהוא. בררו לעומק דרך התייעצות עם הרופא שלכם והתייעצות עם אנשי מקצוע מהתחום, מהו הזן שהכי מתאים לכם ולסימפטומים מהם אתם סובלים. ישנם זנים רבים שמשפיעים על הגוף, כמו גם מינונים משתנים שיש לצרוך בהתאם לבעיה, וצריכה לא נכונה עשויה לא לעזור במקרה הטוב ובמקרים גרועים יותר להחמיר מצבים מסוימים ולגרום לתחושות רעות ולא נעימות בכלל.

סגירת תפריט
נגישות