היוזמה המשפחתית שהפכה לחלק מהחברה הישראלית: הכירו את עמותת אחינועם

חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית כולל את העמותות אשר החליטו להרים את הכפפה וליצור איכות חיים משופרת כמו גם שווין הזדמנויות בעבור אלו אשר זקוקים לכך. למרות שבמדינה פועלות אלפי עמותות ללא מטרות רווח, ניתן בהחלט לומר כי בין העמותות הבולטות ניתן למנות את עמותת אחינועם הפועלת מתוך מטרה לספק לכל תלמיד בישראל את היכולת לממש את הפוטנציאל הטמון בו, ובפרט כאשר מדובר בילדים ובני נוער המוגדרים בסיכון. למעשה, הפעילות הענפה של העמותה עלתה למודעות הציבורית בעקבות תוכניות ארוכות טווח לצד תוכנית שהופעלה בזמן תקופת הקורונה ונמשכת גם עכשיו, בעקבות חלוקה של מחשבים לתלמידים הזקוקים לכך.

יוזמה משפחתית לטובת קידום שווין הזדמנויות בישראל

את עמותת אחינועם הקימו בני המשפחה רפי אדרעי וכן אחיו איל אדרעי במטרה להתגבר על הפערים שנוצרו בחברה הישראלית, בייחוד כאשר מדובר בילדים ובני נוער המוגדרים כנוער בסיכון ואשר זקוקים לתמיכה וסיוע לטובת מימוש הפוטנציאל הגלום בהם. בישראל מוגדרים ע"פ הערכות עשרות אלפי בני נוער שמוצאים את עצמם מחוץ למערכת החינוך או בעיכוב משמעותי ביחס לבני גילם, כחלק מנסיבות החיים הקשות המקשות עליהם להשתלב ולהתפתח כמו גם להתקבל למקומות עבודה. כעמותה שחרטה על דגלה את שווין ההזדמנויות היא פועלת ללא לאות במסגרת של מגוון רחב של תוכניות ארוכות טווח באזורים שונים בישראל תוך שימת דגש על אזורי הפריפריה. תוכניות אלו מתקיימות החל מגיל התיכון ועד לעשור לאחר מכן, כחלק מהבנה כי הליווי האישי אותו העמותה מעניקה יכול למנף את היכולות של כל תלמיד וליצור בעבורו עתיד טוב יותר. מערך המתנדבים וכן התרומות אותן מקבלת העמותה מצד גופים גדולים כמו גם אנשים מן השורה היא זו שהופכת את עמותת אחינועם לעמותה מוכרת ומוערכת מאוד ע"י מוסדות החינוך שרואים בפעילות הענפה של העמותה כקרש קפיצה משמעותי אותו יכולים לנצל בני נוער הזקוקים לכך ויכולים לנצל את הפלטפורמה אותה מעניקה העמותה לטובת חיזוק הדימוי והביטחון העצמי כמו גם קבלת עזרים כמו למשל מחשבים,  לטובת צמצום פערים וכן חיבור לטכנולוגיה בעידן גלובלי המאפשר לכל אחד ואחת לממש את היכולות הטמונות בו, גם אם תנאי הפתיחה שלו הם תנאים ירודים.

היוזמה המשפחתית שהפכה לחלק מהחברה הישראלית: הכירו את עמותת אחינועם

מעטפת אוהבת ומחבקת לטובת השתלבות בשוק התעסוקה

חינוך הוא כידוע חלק משמעותי ומובהק בכל הקשור ליכולת להתקדמות בשוק התעסוקה שנמצא במגמת שינוי בעקבות כניסת הטכנולוגיה והעולם הגלובלי. בעבור בני נוער המוגדרים כנוער בסיכון, השילוב שלהם להשתלב בשוק התעסוקה בתפקידי מפתח הוא נמוך יותר בעקבות אחוז נשירה גבוהה מהלימודים כמו גם חוסר תמיכה שמשפיע על היכולת שלהם לממש באופן מלא את היכולות האישיות. לפי דבריו של רפי אדרעי עמותת אחינועם המעטפת אותה מעניקה העמותה לטובתם של בני הנוער היא זו שהופכת את הפעילות של המתנדבים לבעלת פוטנציאל אדיר ומרכיב משמעותי בעידן שבו רבים מבני הנוער מרגישים נטושים. פעילות ענפה זו לצד פעילויות נוספות המתקיימות לאורך כל ימות השנה היא זו שהופכת את היוזמה המשפחתית הזו לעמותה בעלת מרכיב בלתי נפרד מהחברה הישראלית הידועה בערבות הדדית. פעילות מבורכת זו נמשכת לכל אורך ימות השנה ומתקיימת הן בבתי ספר אבל גם בפלטפורמה האינטרנטית של העמותה, שם ניתן לתרום מחשבים בעבור בני נוער כמו גם לסייע לטובת הפעילות השוטפת אשר עתידה לגדול ולצמוח, כחלק מהחזון של בני המשפחה ליצור עתיד טוב יותר וכן השתלבות משמעותית בשוק התעסוקה בעבור דור העתיד של מדינת ישראל.

סגירת תפריט
נגישות