עמותת משאלות: הגשמת חלומות לילדים בעלי צרכים מיוחדים

במציאות הבלתי נמנעת של קשיים, מצוקות, מחלות ואתגרים נוספים, יש אנשים ועמותות שלקחו על עצמם כמטרה עליונה להיטיב עם אלו שמזלם לא שפר עליהם. עמותת משאלות שהוקמה בשנת 2015 חותרת באופן יומיומי לסייע לילדים החולים במחלות קשות ולבני המשפחה שלהם ולהקל עליהם כל היבט של התמודדות עם המציאות. המאמר הבא מאפשר הצצה לפעילות המופלאה של עמותת משאלות ולעשייה הברוכה של המתנדבים בה. המשיכו לקרוא ולקבל השראה בלתי רגילה.

הענקת משאלות באהבה

אחת ממטרות העל של עמותת משאלות היא הגשמת המשאלות של הילדים החולים, יהיו אשר יהיו. העמותה, שהבינה את הכח העצום שיש בתחושת סיפוק ואושר, מגייסת את כל המשאבים שלה על מנת להגשים חלומות לאותם ילדים ולספק להם רגעים יקרי ערך של אושר, באופן שיעצים אותם ויתן להם נחישות, אומץ וכוח להמשך הדרך. בין אם בפגישה עם מפורסם אהוב, או יציאה להרפתקה מיוחדת – ההשפעה על ילד מאושר היא מעגלית, ובני המשפחה זוכים להתחזק גם הם מהמחווה הנפלאה של משאלות.

תמיכה נפשית ורגשית

בהתמודדות עם אתגרים רפואיים המצריכים שינוי מוחלט של השגרה ותלות בגורמים רבים, הקושי הנפשי הוא גדול וללא תמיכה מספקת ופריקה רגשית, הקושי עלול להתגבר ואף לפגוע בסיכויי ההחלמה. עמותת משאלות מודעת למשמעות הרגשית שיש למצב של מחלות וצרכים מיוחדים הן עבור הילדים והן עבור בני המשפחה שלהם ושואפת לתת מענה רחב ככל האפשר ולספק להם מעטפת תמיכה וסיוע רגשי. העמותה מציעה ייעוץ של גורמי מקצוע בתחום הנפש, קבוצות תמיכה לשחרר את הכאב ולחוש הזדהות, מרחבים בטוחים לביטוי הפחדים והדאגות ועוד. בעזרת טיפוח תחושת הקהילה שהעמותה פועלת למענה במסירות, נוצר מעגל תמיכה אורגני המהווה משענת ומקור שייכות עבור כול המתמודדים ומאפשר חיבורים וחברויות אמיצות.

סיוע כספי למשפחות

משמעות נוספת שיש במציאות המאתגרת של הילדים ובני המשפחה בקהילה הזו, היא אובדן ימי עבודה לצד הוצאות רפואיות גבוהות, שילוב שעשוי להוביל את המשפחות למצבים של מחסור ודאגות נוספות. עמותת משאלות עוזרת ופועלת להקל על הנטל בעזרת מספר כלי סיוע –  החל מסבסוד טיפולים רפואיים, כיסוי עלויות טיפול והוצאות נסיעה, תמיכה שוטפת, חלוקת סלי מזון ועוד. על ידי הקלת הנטל הכלכלי, משאלות תורמת לסביבה יציבה ובטוחה יותר עבור ילדים אלה ומבטיחה כי ההורים יכולים להתמקד ברווחתו של ילדם ללא הלחץ הנוסף של דאגות פיננסיות.

 

טיפוח תקווה באמצעות מחקר ומימון

המחויבות של משאלות לשיפור חייהם של ילדים חורגת מעבר למילוי הצרכים בהווה, והיא עוסקת באופן פעיל ומלא במימון מחקרים רפואיים ופיתוח טיפולים למחלות קשות. גישה פרואקטיבית זו מסייעת לקדם את מדע הרפואה הן עבור המתמודדים בהווה והן עבור אלו שעתידים להתמודד עם כך בעתיד, ובכך היא מטפחת תקווה לעתיד בריא ומאושר יותר עבור החולים.

אפקט השראה חברתי

התרומה הנרחבת של עמותת משאלות תורמות באופן ישיר גם לשינויים חיוביים בחברה עצמה. על ידי סיפורים מעוררי השראה של משפחות שנתמכו והחלימו, נוצרת מוטיבציה בקרב יחדים או עמותות נוספות בחברה להגדיל את מעגל הנתינה, ולהיות חומלים יותר ומעורבים יותר בקהילה.

איך אפשר לתמוך במשאלות

עבודתה המבורכת של עמותת משאלות מתאפשרת הודות לנדיבות ליבם של יחידם ארגונים וקרנות. הנה מספר דרכים לסייע ולתמוך בארגון החשוב הזה:

  • תרומה: כל תרומה כספית, לא משנה מה גודלה, תומכת במאמצי העמותה ומשנה את חייהם של הילדים האלה.
  • התנדבות: אם יש לכם זמן וכישורים להציע, שקלו להתנדב באופן מעשי במשאלות. הזמן, תשומת הלב והחיוך שלכם יכולים להיות משמעותיים מאד עבור מי שזקוק לכך.
  • הפיצו את הבשורה: שתפו את הפעילות של משאלות עם חברים, משפחה ורשתות חברתיות. ככל שיותר אנשים ידעו על הארגון ויתמכו בו, כך ההשפעה שלו תהיה גדולה יותר.

לסיכום

עמותת משאלות היא דוגמה ומופת לכוח משנה החיים שיש בעשייה מתוך חמלה ונתינה. העמותה מהווה דוגמה ליכולת של כל אחד מאיתנו, בלי קשר למומחיות או תואר, להיות גורם משמעותי בחייו של אחר ולסלול דרך לעתיד טוב יותר לילדים עם מחלות קשות וצרכים מיוחדים. ככל שנגדיל את מעגל הנתינה בחברה, כך נהפוך לחברה מכילה יותר, מבינה יותר ובריאה יותר ונהפוך את העולם למקום קצת יותר טוב עבור הילדים שלנו.

 

סגירת תפריט
נגישות