עם טעם משובח – הפופולריות עולה: איך הפך השילוב בין ג'ין טוניק למשקה חריף כל כך מבוקש?

ג'ין וטוניק הפך לאחד המשקאות הפופולריים בעולם בשנים האחרונות, ובעיקר המשקה המועדף בישראל. אז מה יש בשילוב המנצח הזה שכבש רבים בעולם ובישראל? בכתבה זו ננסה להבין את סוד הקסם של שילוב זה.

ג'ין

נתחיל בזה שאם אתם תוהים כיצד תשיגו ג'ין וטוניק להכנה ביתית, אפשר להשיג כאן בקבוקים של ג'ין וטוניק בכל חנות משקאות או סופר. שמו של הג'ין עבר שינוי מוניטין עצום בעידן המודרני. המשקה הוותיק בשילוב עם מי טוניק, שבפני עצמם מזכירים לנו סודה מרה, היה שמור בעיקר לנשים בריטיות בגיל הזהב או למלחים בעלי חך קשוח שזה עתה ירדו מספינתם לאחר שהייה ממושכת בים. בתוך כמה עשורים, הפך הטוניק, שבתקופת האימפריה הבריטית שימש בעיקר כתרופה למלריה במושבות הבריטיות באסיה, והג'ין, משקה שנדיר לשתות אותו נקי ומוגדר כקשוח על פי מביני עניין, לאחד כוחות לכדי מיתוג מחדש כמנת חלקם של כל הבליינים הצעירים.

 

תחייה מחדש במערב אירופה

נראה שבאירופה התעורר בעשור האחרון הטרנד שכעת הגיע לכאן כדי להישאר: בספרד למשל, הוא מככב כמשקה הלאומי במועדונים החמים של איביזה ובחיי הלילה התוססים של ברצלונה ומדריד. ההיסטריה סביב השילוב המנצח הזה של ג'ין וטוניק מסרב להירגע בחצי האי האיברי, ומותגים כמו שוופס שאחראית על הטוניק, גורדונ'ז ובומביי על הג'ין, עובדים שעות נוספות.

מצד אחד פשוט, מצד שני פוטנציאל מורכבות

השילוב המנצח של שני המשקאות הפופולריים האלה נעוץ בעיקר בנגישותו לכולם. העוצמה האלכוהולית של הג'ין, המזכירה את זו של הוודקה, והעידון הנחוץ שמעניק הטוניק, הופך אותו למשקה שקל לשתות ועושה את העבודה על רחבת הריקודים בחתונה או סתם בערב רגוע עם חברים. גרסתו הפופולרית בארץ היא אמנם זו המורכב מפלח לימון, עלי נענע וחתיכת מלפפון לרעננות, אך תתפלאו- ישנם ברים ומסעדות ברחבי הארץ המקדישים זמן רב במציאת השילוב המושלם בין ג'ין לטוניק, ומציעים לכם עשרות שילובים מומלצים מסוגים שונים. במסעדות מסוימות רוקחים ג'ין וטוניק להכנת אפריטיף מיוחד, כחלק מבחינת קונספטים חדשים לתפריט המסעדה. במסעדה אחת ניתן למצוא אפילו קינוח על טהרת הג'ין והטוניק, והביקורות, חשבתם נכון- מהללות.

כמה פופולרי? יש לו יום בינלאומי משלו

המשקה ששולב לראשונה על ידי אותם חיילים של האימפריה הבריטית, וכבש את האי כולו, המשיך לכיבוש העולם. בימינו, בכל תשיעי באפריל, מצוין יום הג'ין והטוניק הבינלאומי, וברים ומסעדות ברחבי העולם מרימים כוס של המשקה המפורסם לחייו.

נראה שלמרות שהישראלים אינם מסכימים ביניהם על נושאים רבים, יש קונצנזוס אחד כשזה מגיע למשקה האלכוהולי האהוב- ג'ין וטוניק מתאים לכל אירוע, ממסיבת יום הולדת אינטימית עד החתונה הפרועה ביותר, למבוגרים או צעירים, וכל עוד שותים באחריות ובזהירות- בחירה בג'ין וטוניק היא המושלמת עבור רבים.

סגירת תפריט
נגישות