שרופא אף אוזן גרון – איך מוצאים מומחה בתחום?

כאשר זקוקים לרופא מומחה, יש לרוב לא מעט אפשרויות. כיצד בוחרים מביניהן, את המתאימות לכם ביותר?

מוניטין

כמובן, המוניטין המקצועי של הרופא שבו תבחרו חשוב מאוד. פרופסור דן פליס הוא דוגמה למומחה בעל מוניטין בתחום האף, אוזן, גרון. בהחלטה לפנות לייעוץ וטיפול אצל פרופ' דן פליס אתם מפקידים את הטיפול בידיו של אחד מאנשי המקצוע המוערכים ביותר בתחום זה. פרופסור פליס הוא פרופסור מן המניין בבית הספר לרפואה ע”ש סאקלר באוניברסיטת ת"א, חבר בצוות המדעי של המחלקה לאף אוזן גרון וניתוחי ראש-צוואר בבית החולים Mount Sinai בטורונטו, מנהל מערך האף אוזן גרון, ניתוחי ראש-צוואר, פה ולסתות באיכילוב (המרכז הרפואי ת"א) ומנהל המרכז הבינתחומי לכירורגיה ואונקולוגיה בראש וצוואר. הוא גם מרצה ומורה. למעשה, קצרה היריעה כאן מלפרט את הכול. באתרו תמצאו מידע נוסף.

חיפוש מידע והמלצות

המלצות הן דרך מצוינת לגבש רושם מדויק על רופא, במידה והן מגיעות מגורם שאתם מכירים וסומכים עליו. תוכלו למצוא המלצות לעתים קרובות גם מגורמים שלא מוכרים לכם אישית, כולל באתרי הרופאים וגם הן עשויות לתרום.

באתר הרופא או המרפאה, תוכלו בדרך כלל למצוא מידע נוסף על הרופא, על הצוות ועוד מידע שימושי שיסייע להחליט (כמו מיקום).

רקע אקדמי ומקצועי

הרקע האקדמי של הרופא אשר לגביו אתם מחפשים מידע, משמעותי כמובן. עם זאת, עדיין יש מרחק, בין מצוינות אקדמית למצוינות מעשית ויחסי אנוש טובים. לכן, כדאי לתת יותר משקל, לרקע המקצועי שלאחר הלימודים ובמיוחד למצב הנוכחי. למשל, פעילות פרטית במרפאה גדולה או כמה מרפאות טובות ומקצועיות. או פעילות במסגרת מוסד רפואי בולט.

התמחות

לכאורה, אם מצאתם רופא אף, אוזן, גרון, זו היא בדיוק ההתמחות – ענייני אף, אוזן או גרון. לא בדיוק! בואו נעשה קצת סדר ונבהיר: מדובר על "אף, אוזן וגרון וכירורגיה של ראש-צוואר, אם כי בציבור הרחב, התרגלנו לכנות זאת בשם הקצר והקליט יותר אף, אוזן, גרון. אלא הם גם שלושת ההיבטים של התמחות זו, אשר בולטים במיוחד – טיפולים רפואיים ואסתטיים באברים האלה וסביבם. עוד נקודה חשובה: גם בין מומחים לנישות רפואיות מסוג זה, רופאים שונים מתמחים במיוחד בתחומי משנה ספציפיים, יותר מבאחרים. הם עשויים להיות למשל מנוסים במיוחד, בסוג ספציפי של הליך רפואי. אין זאת אומרת שהם לא יוכלו לטפל גם באתגרים נפוצים אחרים באותו התחום. אך אם יודעים באופן יותר נקודתי מה מחפשים, ניתן להכניס גם שיקולים כאלה לאיתור רופא אף, אוזן, גרון עבורכם.

שרופא אף אוזן גרון - איך מוצאים מומחה בתחום?

נקודות נוספות

יש לא מעט נקודות נוספות שתוכלו לקחת בחשבון, לשם איתור הרופא שמתאים לכם. למשל:

קופת חולים או פרטי?

אפשר למצוא רופאים דרך קופת החולים שבה אתם חברים או במרפאות פרטיות. בקופת חולים עשוי להיות מצב של היקף חולים גבוה, אשר יוביל לפחות זמן שמוקדש לכל מטופל.

קביעת תורים

האם קל לקבוע תור למועד שנוח לכם? מומחה פרטי עשוי לקבל אתכם יותר מהר או ההיפך וההחלטה היא לבסוף אישית, על פי שיקוליכם (לעתים מתאים לחכות, אך לעתים המצב דחוף). במקרים מסוימים תוכלו לקבוע תור באינטרנט, אבל בחלק מהמרפאות תצטרכו ליצור קשר טלפונית.

מיקום

מיקום המרפאה עשוי להיות יותר או פחות נוח מבחינתכם. לעתים קרובות, מומחים זמינים במיקומים שונים ולעתים, שווה לנסוע רחוק עבור האיכות.

עלות

כמובן, את העלות חייבים לקחת בחשבון.

לסיכום

מומלץ לפעול לפי שלבים אלה, בכדי לאתר את מומחה האף, אוזן, גרון שמתאים לכם ביותר. כאמור, בחירה אחת טובה בוודאות, הוא פרופסור דן פליס.

סגירת תפריט
נגישות